خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

تایمر آبیاری قطره ای

تایمر آبیاری قطره ای آبی رنگ برند گاردن

   مرتب‌سازی محصولات:

  • پیش‌فرض
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
  • جدید‌ترین
  • پرفروش‌ترین
  • پربازدیدترین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

  فهرست مطالب

  مدیریت آبیاری در تمامی مزارع، باغ‌ها، گلخانه‌ها و حتی فضای سبز خانه باغ‌ها و... الزامی است. این در حالی است که به‌ راحتی نمی‌توانیم حجم زیاد گیاهان را از روش‌های سنتی مدیریت کنیم. برای حل این مشکل در زمان دهی دقیق آبیاری گیاهان باغ و مزرعه انواع تایمر آبیاری طراحی‌ شده است. در عین ‌حال بسیاری از سیستم‌های آبیاری متکی بر روش قطره‌ای هستند که در آنها باید از تایمر آبیاری قطره ای استفاده کنید.

  تایمر آبیاری قطره ای یک وسیله الکتریکی با قابلیت مدیریت زمان و قطع و وصل کردن جریان آب است. این دستگاه به شکلی طراحی ‌شده است که به ‌راحتی می‌توانید از منوی آن برای تنظیم مدت زمان فعالیت آبیاری باغ و مزرعه در بازه‌های چند دقیقه تا چند روز یک‌بار و حتی سالیانه مدیریت کنید. در عین ‌حال باتری خور است و بدون دغدغه وجود برق برای کارکرد مطمئن و دائمی در تمامی ساعات شبانه ‌روز فعالیت می‌کند. 

  تایمر آبیاری قطره ای تک خروجی برند آرگو

  مزیت‌های تایمر آبیاری قطره ای

  تنها زمانی در باغ و مزرعه از رشد کافی گیاهان برخوردار هستید که بتوانید جریان آبیاری را مدیریت کنید. از طرفی منابع آب محدود است و گاهاً لازم است تا توزیع آب در بخش‌های بزرگ مزرعه تقسیم‌بندی شود. انجام این کار به روش دستی سخت و پر از اشتباه است. مزیت‌های استفاده از تایمر آبیاری باطری خور به‌ قرار زیر است:

  • در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود. چرا که مدت زمان آبیاری معلوم است و هیچ گیاهی بی‌اندازه آبیاری نخواهد شد.
  • می‌توانیم برای تقسیم‌بندی آب در مزارع بزرگ استفاده کنیم. به ‌این ‌ترتیب کل مزرعه در زمان‌های معین از حجم آب به اندازه و یکسان برخوردار است.
  • باتری خور است و بدون نیاز به برق تک‌فاز ۲۲۰ ولت شهری کار می‌کند. بنابراین برای نصب در مزارع و باغات مناسب است.
  • قابلیت باتری خور باعث شده که دیگر دغدغه قطعی برق نداشته باشیم و می‌توانیم تا مدت‌ها حتی بدون حضور فیزیکی خودمان جریان آبیاری باغ را در دست بگیریم.

  کاربردهای تایمر آبیاری قطره ای

  کاربردهای این نوع تایمر گسترده‌ است. از این تایمرهای ساده که با استفاده از باتری کار می‌کنند، می‌توانید در هر نوع فضای زراعتی، باغبانی، گلخانه‌ای و حتی خانه باغ‌ها و فضای سبز شهری که از سیستم آبیاری قطره ای استفاده می‌کنند، نصب کنید.

  این دستگاه کوچک باتری خور است. لذا بدون نیاز به برق شهری برای کار در مزارع و باغات روستایی و مناطق دور افتاده و یا زمین‌های بزرگ که امکان کابل کشی برق وجود ندارد، کارایی دارد. از طرفی برای خانه باغ‌ها که باید مرتب آبیاری شوند، اما اهل خانه هر از گاهی حاضر هستند، مناسب است. از این تایمرها حتی در تکنیک‌های آبیاری قطره ای فضاهای بزرگ گلخانه‌ای استفاده می‌کنند.

  انواع مدل‌های تایمر آبیاری قطره ای

  همگی انواع تایمر آبیاری باطری خور ساختار طراحی و قابلیت‌های کاربردی یکسان دارند. اما از نظر تعداد ایستگاه، ظرفیت و نوع باتری و چگونگی آیتم‌های تنظیم تایم متفاوت هستند که به قرار زیر دسته‌بندی می‌شوند:

  تایمر تک خروجی

  در طراحی این نوع تایمر آبیاری باطری خور از یک خروجی تایمردار استفاده شده ‌است. این بدان معنی است که تنها از یک تایمر برای کنترل زمان‌بندی شده یک عدد خروجی استفاده می‌شود. این نوع تایمر مناسب مزارع و یا باغ‌ها با گیاهان یکدست است. زمانی ‌که تمام گیاهان یک نوع هستند، قاعدتاً برنامه آبیاری یکسانی دارند و کافی است تا یک تایمر تک خروجی را نصب کنید و همگی گیاهان شبیه به‌ هم را در یک برنامه زمان‌بندی یکسان آبیاری نمایید. این نوع تایمر مناسب نصب در مزارع و یا باغ‌های میوه است.

  تایمر دو خروجی

  زمانی ‌که به هر علت بیش از یک نوع گیاه را باید آبیاری کنید و در کل با تنوع گیاهی روبه‌رو هستید که هر کدام به زمان‌بندی آبیاری متفاوتی نیاز دارند، لازم است تا از تایمر آبیاری باطری خور در خروجی استفاده کنید. فضای سبز خانه باغ‌ها و یا محوطه‌های شهری و حتی کشت گلخانه‌ای و یا باغ‌ها با درختان متفاوت از این‌ دست فضاها محسوب می‌شوند. همچنین برای آبیاری در دو منطقه جدا از هم مثلاً دو سالن گلخانه‌ای و یا دو باغچه مستقل خانه باغ‌ها که هر کدام برنامه آبیاری متفاوتی می‌خواهند، لازم است تا از تایمر دو خروجی استفاده کنید. این تایمرها از دو خروجی مستقل برای توزیع آب میان گیاهان استفاده می‌کنند.

  تایمر آبیاری قطره ای مدل دو خروجی

  انواع برندهای تایمر آبیاری قطره ای

  برندهای تولید کننده تایمر قطره‌ای متنوع هستند. در حال ‌حاضر بخش بزرگی از محصولات بازار شامل تایمرهای ساخته ‌شده برندهای خارجی است. خصوصاً چینی‌های بازار متنوع هستند. در عین ‌حال برخی از برندهای ایرانی نیز در این زمینه و برای طراحی انواع تایمر آبیاری قطره ای فعالیت می‌کنند. بهترین برندهای سطح بازار با تکنیک مدل‌های ایرانی و چینی به قرار زیر هستند:

  تایمر آبیاری ایرانی

  شرکت‌های ایرانی در زمینه طراحی تایمرهای آبیاری متنوع است. در حال ‌حاضر تایمر  قطره‌ای ایران دریپ بهترین بازار محصول تولید داخل است. برندهای فعال دیگر در این زمینه شرکت آسانه، آرمینا، بهکو و… هستند. تمامی این تایمرها در داخل ایران مونتاژ شده و از قابلیت استفاده در مزارع با اقلیم ایرانی برخوردار هستند. در عین ‌حال چه از نظر کیفیت ساخت و چه از نظر اطمینان در کارکرد می‌توانند با بهترین خارجی‌های بازار برابری کنند.

  تایمر آبیاری چینی

   انواع تایمر چینی در سطح بازار وجود دارند که در کارایی و کیفیت ساخت جایگاه مناسبی را کسب کرده‌اند. هر چند برندهای چینی متنوع هستند و همگی آنها نمی‌توانند در فهرست بهترین‌های بازار باشند؛ اما به‌ هر حال می‌توانید به محصول برخی برندهای صاحب سبک کشور چین اعتماد کنید. اوربیت (Orbit) برجسته‌ترین برند چینی است که در زمینه طراحی و ساخت تایمر آبیاری فعالیت می‌کند. برند GTC دیگر برند شناخته ‌شده در عرصه آبیاری است که توانسته تایمر های با کیفیت ساخت خوب و کارایی قابل‌اعتماد را تولید نماید.

  تایمر آبیاری باطری خور مجهز به صفحه نمایشگر

  مشخصات فنی انواع تایمر آبیاری

  تایمرهای آبیاری همگی برای عملکرد زمان‌بندی در توزیع آب برای سیستم‌های آبیاری قطره ای طراحی ‌شده‌اند. تایمرهای پیش روی شما همگی از نوع باطری خور هستند. لذا بدون نیاز به برق ۲۲۰ ولت و تنها با قرار گرفتن باتری تا مدت‌ها فعالیت می‌کنند. همگی این تایمرها دارای شیر برقی داخلی هستند و مستقیم به ورودی آب و در نهایت توزیع آب متصل می‌شوند. بخش الکترونیکی این تایمر برای کارکرد شیر کنترلی بخش ورودی طراحی شده ‌است. در مدل‌های تک خروجی فقط یک پورت و در مدل‌های دو خروجی از دو پورت توزیع آب استفاده‌ شده است. این تایمرها معمولاً دارای صفحه نمایش بزرگ و خوانا هستند. در عین ‌حال از امکانات مانند دکمه قطع آبیاری در زمان بارش باران استفاده می‌کنند. از طرفی بخش الکتریکی آنها با قاب ضد آب محافظت شده و از قابلیت‌های گسترده برای تعریف انواع سناریوهای آبیاری پشتیبانی می‌کند.

  قیمت انواع تایمر آبیاری

  قیمت تایمر آبیاری باطری خور با توجه به فاکتورهای گوناگون از جمله تک یا دو خروجی و یا نوع تایمر، برنامه زمان‌بندی و همچنین قابلیت‌های فنی و امکان تعریف انواع سناریوهای آبیاری تعیین می‌شود. بر این اساس کیفیت ساخت، امکان ضد آب بودن، بهره‌مندی از سنسورها خصوصاً تشخیص زمان باران و… در تعیین قیمت آنها نقش دارد. خصوصاً که تمامی این تایمرها را با تعریف بخش باطری خور ساخته‌اند که در این ‌صورت به ‌راحتی و بدون نیاز به جریان برق کار می‌کنند. نام و نشان برند سازنده و نوع و مقدار تعداد خروجی از جمله فاکتورهای کلیدی برای تعیین قیمت انواع تایمر باطری خور هستند.

  تایمر آبیاری برقی باطری خور

  سوالات متداول در مورد تایمر آبیاری

  • برای برنامه‌ریزی آبیاری ماهانه می‌توان از این نوع تایمرهای آبیاری باطری خور استفاده کرد؟

   بله، این تایمرها از قابلیت برنامه‌ریزی آبیاری در بازه‌های چند دقیقه یک‌بار تا چند ماه یک‌بار برخوردار هستند.

  • امکان کنترل از راه دور این تایمرها وجود دارد؟

   بله، برخی از برندها محصول خود را با قابلیت کنترل wifi طراحی کرده‌اند.

  • آیا در تنظیم تایمرهای آبیاری شرایط بارانی پیش ‌بینی ‌شده است؟

   بله، برخی از مدل‌ها دارای سنسور مستقل تشخیص باران هستند که در صورت ریزش باران عملکرد آبیاری را تا مدتی متوقف می‌کنند.

  • برای توزیع آب میان چند فضای مستقل گلخانه‌ای کدام مدل تایمر آبیاری مناسب است؟

   این تایمرها نهایتاً می‌توانند ۲ خروجی مستقل زمان‌بندی داشته باشند. لذا توصیه می‌کنیم که از تایمرهای دو خروجی در کاربرد خود استفاده کنید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر

  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید: